Pressiteade ja kutse: Sandra Jõgeva raamatuesitlus


Sõna on kirjastajal:

 

PRESSITEADE

AVALDAMISEKS KOHESELT

Reedel, 28. novembril kell 19:00 esitleb radikaalfeministlik tegevuskunstnik Sandra Jõgeva NG Kunstikonteineris (Kultuuritehases Polymer, Madara 22) oma novellikogu "Draamapunkt". Autori biograafial põhinevate novellide esitlus on ühtlasi publiku kontseptsiooniga mängiv kunstiprojekt. Osaleb ansambel Sensatsiooniline Tartu Kevadbänd, esitlus jätkub kontserdiga.
Sandra Jõgeva on ületanud korduvalt uudiskünnist oma skandaalihõnguliste etteastetega. Laiemat kõlapinda leidis 2007. aastal näituse "Kehaturg" avamise performance "Kadalipp", mille käigus dominateks kehastunud naiskunstnikud piitsutasid ekspositsioonile suunduvaid mehi. Teos tekitas nii käsikähmlusi kui diskussiooni tegevuskunsti eetiliste aspektide üle. Sandra kirjanduslik debüüt "Draamapunkt" jätkab elu ja kunsti sünteesimist žanriliselt raskesti määratletavas võtmes.
"Draamapunktis" saavad lugudeks sündmused Sandra elust ja ümbert, teos puudutab üsna paljusid teemasid ja ületab vahemaid USAst Uus-Meremaani. Emotsionaalses mõõtmes kistakse lugeja kaasa autori otsingutesse lunastuse järgi, tema kirgastumishetkedesse ja ajutistesse närvivapustustesse. Samas ristub teost läbiva emotsionaalse teljega alati ka analüütiline, mis püüab astuda sammu kõrvale ja kõrgemale ning selgitada ühe või teise sündmuse tagamaid. Olla korraga sündmuse sees ja vaadata seda kõrvalt on anne, mida Sandra rakendab ühthästi inglite veeniverest, tasulistest domina-sessioonidest kui alkoholist ja ööklubidest kirjutades.
Sandra kirjandus ongi kirja panemine, elu ja kunsti siduv tegevus nagu iga tema performance. Seetõttu sobikski teost kõige paremini iseloomustama väljend "tegevuskirjandus". Tugevad seosed autori muu loominguga annavad teosele täiendava unikaalse mõõtme.
"Draamapunkt" on kunstniku kirjutatud raamat - elust ja kunstist sündinud kirjandus.
KUTSE
Kõik huvilised on kutsutud esitlusele reedel, 28. novembril, kell 19:00 NG Kunstikonteineris (Kultuuritehas Polymer, Madara 22). Esitlus ja sellele järgnev kontsert on tasuta.
KONTAKTANDMED
Kirjastus: Võluri tagasitulek OÜ, Lemmit Kaplinski, lemmit@v6lur.ee, 51 18619


NG Kunstikonteiner
Kultuuritehas Polymer
Madara 22/ Ülase 16
Tallinn
Galerii avatud K.-P. 14.00-19.00
info: (+372) 55 94 12 11
(+372) 55 43 961
(+372) 51 93 70 03